Vznik a stručná historie

Na podzim 2002 jsme se začali scházet jako parta teenagerů, která chtěla dělat něco užitečného pro Vrahovice. Postupně jsme si ujasňovali, čím přesně se chceme zabývat a jak budeme svých cílů dosahovat. Začátky byly těžké, protože naše organizace neměla v obci tradici, takže jsme neměli na co navazovat. Po roce neformální činnosti jsme se na podzim 2003 rozhodli zaregistrovat se jako občanské sdružení u ministerstva vnitra. Od roku 2005 sídlíme v železniční zastávce.

Erb

Obrázek k článkuJakožto správný spolek jsme toužili mít svůj erb. Podle naší předlohy nám jej ze dřeva vyřezal místní umělec pan Josef Dostál. Náš erb zobrazuje v popředí topol vlašský. Za ním se nachází otevřená kniha, která má symbolizovat otevřenou budoucnost. V knize je vyobrazen kostel sv. Bartoloměje, nejvýznamnější dominanta Vrahovic.

Vlajka

Obrázek k článkuPři výletech a veřejných akcích používáme i naší spolkovou vlajku. Vlajka má čtvercový tvar, podélně je rozdělena na žlutý a zelený pruh. Žlutá barva symbolizuje úrodné hanácké lány obilí, typický znak krajiny v okolí Vrahovic. Zelená barva symbolizuje přátelství a ukazuje také na náš kladný vztah k přírodě.

Klubovna

Obrázek k článkuK železniční zastávce máme blízký vztah. Právě zde ve vestibulu jsme se začali poprvé scházet a diskutovat o tom, co budeme dělat pro Vrahovice. Od roku 2005 pak sídlíme v budově zastávky. Konečně jsme získali místo, kde se můžeme scházet a v klidu pracovat. Z vlastní iniciativy se staráme i okolí zastávky. Kromě běžného úklidu jsme na perón instalovali lavečku, natřeli jsme fasádu a obložení vestibulu zastávky a vedle jsme vysadili smrčky.

Kontakt

Spolek za staré Vrahovice

V. Nováka 15

798 11 Vrahovice

zobrazit na mapě


❭ tel.: +420 792 777 339

❭ IČ: 266 40 210

❭ Číslo účtu: 1028055729/5500

❭ e-mail: info@szsv.cz


Napište nám
Přispějte nám