Vlastivědná činnost

Obrázek k článkuNáš spolek se od počátku snaží shromažďovat dokumenty týkající se dějin Vrahovic. Vedeme rozhovory s pamětníky, sbíráme staré fotografie a pohlednice. V současnosti vlastníme největší sbírku obrazové a textové dokumentace s tematikou Vrahovic. Sbírku průběžně rozšiřujeme a snažíme se pro budoucí generace dokumentovat, jak vypadá naše obec v dnešní době. Vydali jsme knihu o historii obce, do budoucna chystáme vydat i obrazovou publikaci, ve které chceme prezentovat nejzajímavější fotografie z našich sbírek.

Ochrana přírody

Obrázek k článkuSnažíme se pečovat o přírodu v blízkém okolí naší obce. Dlouhodobě vysazujeme stromy a keře, nezapomínáme ale ani na péči o vzrostlou zeleň. Vyrobili jsme a instalovali jsme několik desítek ptačích budek, o které se pak dále staráme a udržujeme je. Několikrát jsme uklízeli odpadky v rámci akce Ukliďme Česko, do které se každoročně zapojujeme.

Propagace Vrahovic

Jednou z dalších činností, kterým se věnujeme, je propagace Vrahovic. Uspořádali jsme několik výstav, na kterých jsme prezentovali naše stovky historických i současných fotografií za našich sbírek. Kromě toho jsme v letech 2005 a 2023 vydali dvě pohlednice, které mají za cíl propagovat Vrahovice.

Turistika

Obrázek k článkuSpolek se dlouhodobě věnuje i turistice. Každý rok v létě pořádáme několikadenní výšlap po Jeseníkách, který nám slouží i jako příležitost trávit spolu čas a popovídat si. Kromě tohoto většího putování pořádáme v průběhu roku i menší výlety pěšky, na kolech nebo na běžkách.

Kontakt

Spolek za staré Vrahovice

V. Nováka 15

798 11 Vrahovice

zobrazit na mapě


❭ tel.: +420 792 777 339

❭ IČ: 266 40 210

❭ Číslo účtu: 1028055729/5500

❭ e-mail: info@szsv.cz


Napište nám
Přispějte nám